Když se o někom prohlásí, že je to „agent s teplou vodou“, zřejmě víte, co to znamená. Jde o člověka, který nabízí, nebo dokonce vnucuje jakési výrobky či služby, co nepotřebujeme, jsou nám na obtíž, a v podstatě k ničemu. Obchodování s teplou vodou je jakýsi příměr zbytečnosti, protože teplou vodu má doma každý. Jestliže se však z domácnosti vytratíme a vypravíme se na dovolenou do přírody, a preferujeme pobyt v kempu, pod stanem nebo v dřevěné chatce, může se stát teplá voda, a obecně voda pitná, velmi cenným artiklem.

Dodávka pitné vody je pro kempování v přírodě klíčová, je to vlastně jediný problematický bod, kvůli němuž se pobyt v přírodě může významně zkomplikovat. Jestliže totiž kupříkladu splouváte řeku jako vodáci, máte pronajaté lodě, nemáte tu k dispozici vlastní vůz a jste závislí pouze na plavbě po řece, a pohybujete se v krajině, kde jsou zdroje pitné vody daleko, můžete se tu snadno dostat do nesnází a obtížně shánět vodu mimo říční koridor.

stan v přírodě

Zejména vodáci, ale i mnozí jiní zájemci o kempování, potřebují mít při ruce svůj vlastní zdroj pitné vody, alespoň v malém objemu pro pokrytí nejnutnějších potřeb na dobu několika dnů. K tomu slouží kanystr na vodu s kohoutkem 25 l. Pětadvacetilitrová nádoba naplněná vodou pak může být vaším společníkem po celou dobu putování po hladině Lužnice nebo Otavy, anebo pro pobyt v některém z kempů v Posázaví. Někteří lidé si dokonce pronajímají prostor v přírodě na obecním pozemku, kde žádný zdroj pitné vody není, a dováží si vodu v kanystrech z míst, kde ji lze načerpat zdarma nebo za poplatek.

kempování pod stanem

Bez kanystru to ale nepůjde, ostatně znáte nějakou lepší nádobu, v níž budete převážet a uchovávat vodu na pití a na vaření? Umíte si představit mít pitnou vodu v něčem jiném, například v barelech a sudech, které se obtížně přenáší, a z nichž se také voda nesnadno odčerpává?